Życie jak w Madrycie

Niektórzy podczas wczasów lubią odwiedzać ciche i spokojne zakątki. Wówczas najbardziej się odprężają i przestają myśleć o problemach dnia powszedniego. Inni ludzie natomiast najbardziej relaksują się będąc w miejscu pełnym ruchu, życia, spontaniczności. Dlatego też obok malowniczych zakątków dużą popularnością cieszą się wśród turystów duże, znane miasta. Niewątpliwie jednym z nich jest Madryt.
Stolica Hiszpanii z całą pewnością należy do miast tętniących życiem. Wszystko jest dynamiczne. Już sam widok miasta kojarzy się z ruchem i ciągłym rozwojem. W Madrycie nie da się nudzić. Przede wszystkim, jest to miasto obfitujące w zieleń. Na jego terenie znajduje się około 40 różnych parków i ogrodów. Każdy więc powinien znaleźć u coś dla siebie. Dużą atrakcją są stadiony największych europejskich klubów piłkarskich, czy też Mauzoleum ofiar wojny domowej.
Jeżeli chodzi o zabytki, ich również w Madrycie jest sporo. Brama Słońca – czyli centralny plac miasta, otoczony jest zabytkowymi, XVIII- wiecznymi budynkami, które budzą zachwyt wszystkich turystów. Nie wolno również zapomnieć o głównym placu Plaza Mayor – to tutaj znajduje się pomnik Filipa III na koniu i liczne freski. Będąc w Madrycie pamiętać należy również o Pałacu Królewskim i Teatrze, który znajduje się w jego pobliżu. Warta uwagi jest również Katedra Madrycka La Almudena, zbudowana w stylu neogotyckim i neoklasycystycznym, znajdująca się w centrum miasta.

Marcelina Gamradzka

Witaj na moim serwisie o podróżowaniu. Mam nadzieję, że treści jakie tutaj zamieszczam Ci się spodobają i zostaniesz tutaj stałym bywalcem. Tylko pamiętaj podróże uzależniają!

Dodaj komentarz