Z wizytą u królów

Znajomość własnej historii jest ważna dla każdego Polaka. Rodzice edukują swoje dzieci już od najmłodszych lat. Szkoła stara się zachęcić uczniów do samodzielnego zagłębiania się w jej tajniki i rozbudzić zamiłowanie do dziejów własnego narodu. Bardzo często, zarówno rodzice, jak i szkoły, pomagają sobie w tym wycieczkami krajoznawczymi. Bardzo często ich miejscem jest Kraków.
To była stolica Polski i zarazem jedno z najstarszych miast. To miejsce, w którym czuć historię niemalże na każdym kroku. Pełno jest zabytków, historycznych miejsc, pomników. Sam zamek Wawelski jest skarbnicą wiedzy. Przez wieki był siedzibą polskich królów, to tu podejmowane były najważniejsze decyzje dotyczące naszego państwa. Kaplica wawelska to miejsce spoczynku najsłynniejszych Polaków, na czele z władcami, poetami narodowymi i działaczami. Odwiedzając ją nie można pominąć dzwonu Zygmunta – instrumentu, który odzywa się tylko w najważniejszych dla naszego kraju momentach dziejowych.
Jednak Kraków to również wiele pięknych miejsc. Kościoły, parki. Sam spacer nad Wisłą w godzinach wieczornych lub nawet nocnych dostarcza wielu wrażeń. Kopiec Kościuszki z kolei to miejsce, z którego możemy podziwiać piękną panoramę miasta. A wycieczka do Krakowa wcale nie musi okazać się droga. Wystarczy odpowiednio poszukać w sieci dobrej oferty, na przykład typu last minute, pojechać i cieszyć się pobytem w pięknym mieście.

Marcelina Gamradzka

Witaj na moim serwisie o podróżowaniu. Mam nadzieję, że treści jakie tutaj zamieszczam Ci się spodobają i zostaniesz tutaj stałym bywalcem. Tylko pamiętaj podróże uzależniają!

Dodaj komentarz