Wenecja na każdą porę

Są na świecie zakątki, które wprost idealnie nadają się dla zakochanych. To miejsca mające specyficzny klimat zbliżający do siebie ludzi. Na romantyczną podróż świetnie nadaje się Paryż. Jednak dla niektórych jest to zbyt głośne miasto. Zawsze więc pozostaje jeszcze Wenecja.
To miasto w rzeczywistości położone jest na ogromnej ilości niewielkich, bagnistych wysp. Jest to miasto kanałów – jedyne takie na świecie. Dlatego też transport w nim odbywa się albo pieszo, albo drogą wodną. Obecnie większość rdzennych mieszkańców Wenecji mieszka w części miasta położonej na stałym lądzie. Jest o stosunkowo nowa dzielnica. Budynki w starszej części miasta są nieustannie podtapiane i niszczeją, Wenecja rozwija się więc w innym kierunku.
Atrakcji turystycznych jest naprawdę wiele. Sama specyfika Starego Miasta przyciąga chętnych i ciekawskich. Jeśli chodzi o zabytki to warto jest zobaczyć Bazylikę i Plac Św. Marka, pałac Dożów czy wieżę zegarową. To w Wenecji ponadto znajduje się słynny Most westchnień – idealne miejsce dla wszystkich zakochanych. Oprócz tego jest całe mnóstwo innych kościółków, mostów czy fontann, które niewątpliwie mają swój urok.
Wenecja jest rozsławiona na świecie przez jeszcze jedną rzecz. To tutaj odbywa się słynny karnawał wenecki, porównywalny z tym w Rio. Znane na całym świecie maski pochodzą właśnie z tego miasta. Jeśli więc mielibyśmy tylko okazję – warto jest wziąć udział w takim wydarzeniu.

Marcelina Gamradzka

Witaj na moim serwisie o podróżowaniu. Mam nadzieję, że treści jakie tutaj zamieszczam Ci się spodobają i zostaniesz tutaj stałym bywalcem. Tylko pamiętaj podróże uzależniają!

Dodaj komentarz