Wakacje na Krecie

Podczas urlopu chcemy odpocząć i poczuć się jak najbardziej komfortowo. W związku z tym nie szczędzimy pieniędzy i dokładnie wyszukujemy warte polecenia miejsca. Niektórzy mają swoje stare i sprawdzone. Inni natomiast za każdym razem decydują się na inną lokalizację. Niezależnie od tego, na wakacjach powinniśmy mieć przede wszystkim czas dla siebie, na nic nie robienie i odpoczywanie. A najwięcej takiego czasu można mieć oczywiście nad morzem.
Kreta to jedna z Greckich wysp, które cieszą się duża popularnością wśród turystów. Tu tutaj był mityczny labirynt z Minotaurem w środku. To tu miał zginąć Ikar, nie usłuchawszy rad ojca. Wyspa ta niewątpliwie wiąże się wiec w pięknymi widokami, jak również bogatą historią i mitami, legendami na jej temat.
Na wyspie infrastruktura turystyczna jest bogato rozwinięta. Znajduje się tu mnóstwo hoteli różnych kategorii, analogicznie z barami i dyskotekami. Rodzimi mieszkańcy są przyjaźnie nastawieni do turystów. Jeżeli znudzi się nam już wygrzewanie się na piasku, znalezienie przewodnika w celu pozwiedzania wyspy nie powinno sprawić żadnego problemu. Na każdym kroku możemy znaleźć stoiska z pamiątkami czy wyrobami regionalnymi, takimi jak ręcznie wyplatana biżuteria czy lokalne potrawy, które zdecydowanie różnią się od polskich. Pogoda dopisuje tu prawie zawsze, Kreta należy bowiem do klimatu śródziemnomorskiego. Nie musimy się więc martwić o to, że nasze wakacje się nie udadzą.

Marcelina Gamradzka

Witaj na moim serwisie o podróżowaniu. Mam nadzieję, że treści jakie tutaj zamieszczam Ci się spodobają i zostaniesz tutaj stałym bywalcem. Tylko pamiętaj podróże uzależniają!

Dodaj komentarz