Trochę egzotyki nie zaszkodzi

Jeżeli jesteś znudzony tradycyjnymi wycieczkami, czy to krajowymi czy zagranicznymi, zastanów się nad czymś orientalnym. Biura podróży obfitują w oferty wczasów w egzotycznych miejscach. W takim zakątki świata możesz zarówno wypocząć jak i poznać zupełnie inna kulturę czy kuchnię. To całkowicie odmienny sposób życia. Jednym z takich miejsc jest właśnie Tajlandia.
Tajowie są narodem specyficznym. Mają oni niebywale ogromny szacunek do swojej religii jak i do rodziny królewskiej. Powinniśmy o tym pamiętać przebywając w tym kraju i zachowywać się tak, aby nie urazić uczuć mieszkańców. Ważny jest pasujący strój. Odwiedzając świątynię, do której wstęp ma każdy, powinniśmy być odpowiednio ubrani. Ramiona muszą być zasłonięte, a nogawki spodni odpowiednio długie. Należy również zachować odpowiednią powagę dla danego miejsca i powstrzymać się od niepoważnych żartów.
Kuchnia tajska jest tym, co potrafi zaskoczyć każdego. Nie wszyscy wiedzą bowiem, iż rdzenni mieszkańcy przywiązują ogromną wagę nie tylko do smaku, lecz i wyglądu swoich potraw. Tradycyjne dania tajskie są więc kunsztownie przyozdobione i na talerzu wyglądają jak swoiste dzieła sztuki.
Przebywając w Tajlandii możemy natknąć się na jeden z licznych festiwali, dzięki czemu będziemy mieli okazję zobaczyć tradycyjne obrzędy tej kultury, usłyszeć narodowe pieśni i obserwować lokalne tańce. Wszystko jest barwne i kolorowe, na pewno więc pozostanie w naszej pamięci na długo.

Marcelina Gamradzka

Witaj na moim serwisie o podróżowaniu. Mam nadzieję, że treści jakie tutaj zamieszczam Ci się spodobają i zostaniesz tutaj stałym bywalcem. Tylko pamiętaj podróże uzależniają!

Dodaj komentarz