Tajlandia nie zawsze dobra

Podczas wakacji każdy stara się wypocząć i nabrać sił. Odpoczynek powinien kojarzyć się wszystkim z przyjemnością. Niestety, nie zawsze taki jest. Sporo jednak zależy od nas samych i dobrego przygotowania do wczasów. Zanim zdecydujemy się na coś konkretnego, powinniśmy zebrać dostatecznie dużo informacji.
Tajlandia jest jednym z krajów chętnie odwiedzanych przez turystów. Przyciąga swoją egzotyką, piękną przyrodą, niezwykłym klimatem i dobrą kuchnią. Duże znaczenie ma również cena. Chociaż jest to dość odległy kraj, wycieczki do niego nie należą do najdroższych. Jednak nie każda pora jest dobra, aby odwiedzić to miejsce. Dlaczego? Chodzi głównie o klimat tej części świata i pory roku.
Pora ciepła i sucha, przez niektórych nazywana nawet chłodną, to najlepszy czas dla turystów. Trwa ona od listopada do lutego i to głownie w tym czasie najwięcej osób odwiedza Tajlandię. Temperatura oscyluje wówczas w okolicach 28-32 stopni Celciusza. Opady są natomiast sporadyczne. Pogoda zatem nie powinna nas zmęczyć, zachęca wręcz zarówno do zwiedzania jak i do wylegiwania się na plaży.
Przez pozostałą część roku panuje tak zwana pora deszczowa. Największe ilości deszczu p[przypadają na nasze miesiące wakacyjne, czyli lipiec i sierpień. Są regiony, w których pada niemalże codziennie. W innych natomiast, co kilka dni. Jeżeli więc wybierzemy się do Tajlandii właśnie w tym okresie, czeka nas swoista pogodowa loteria, na której niekoniecznie musimy wygrać.

Marcelina Gamradzka

Witaj na moim serwisie o podróżowaniu. Mam nadzieję, że treści jakie tutaj zamieszczam Ci się spodobają i zostaniesz tutaj stałym bywalcem. Tylko pamiętaj podróże uzależniają!

Dodaj komentarz