Słońce, piasek i lenistwo

Niektórzy, aby naprawdę wypocząć, muszę swoje wyleżeć. Takie leniuchowanie jest dobre na przemęczenie, stres i zbyt duży nawał obowiązków. A najprzyjemniej leniuchuje się w odpowiednim otoczeniu. Wyspy Kanaryjskie są wprost do tego stworzone. Słońce, piasek, ciepła woda i można odpoczywać!
Na wyspach jest bogato rozwinięta infrastruktura turystyczna. Pełno jest hoteli, zarówno tych tańszych jak i bardziej ekskluzywnych. Oferują one mnóstwo atrakcji, nocne imprezy, a w dzień SPA, siłownie czy pokazy filmów. Plaże są czyste i strzeżone. Pogoda dopisuje praktycznie cały czas. Jeżeli nie chcemy, nie musimy stołować się w hotelach. Na ulicach miast mnóstwo jest barów i restauracji reprezentujących kuchnie z całego świata. Możemy wybrać coś niewielkiego i przytulnego, bądź też bardziej wysublimowanego, wszystko zależnie od naszych potrzeb.
Wyspy Kanaryjskie to nie tylko morze, piasek i hotele. To również mnóstwo innych pięknych widoków. Teneryfa słynie z Teide – jednego z najwyższych starych wulkanów w tej okolicy. Mierzy on ponad 3700 metrów. Położony jest w Parku Narodowym. Z kolei na Gran Canaria możemy zobaczyć piękne wydmy w okolicy głównych miast. Na ej wyspie również zachowały się ślady pierwotnych plemion takie jak Malowana Jaskinia Gáldar, czy też Klasztor Valerón w Santa María de Guía. Jaki z tego wniosek? Wyspy Kanaryjskie są dobre zarówno dla tych, którzy lubią wypoczywać biernie, jak i dla poszukiwaczy przygód i ludzi kochających odkrywanie nowych miejsc.

Marcelina Gamradzka

Witaj na moim serwisie o podróżowaniu. Mam nadzieję, że treści jakie tutaj zamieszczam Ci się spodobają i zostaniesz tutaj stałym bywalcem. Tylko pamiętaj podróże uzależniają!

Dodaj komentarz