Poznaj uroki Barcelony

Jeżeli planujesz wczasy w jednym z krajów zachodniej Europy, poważnie zastanów się nad wyborem Barcelony. Stolica Katalonii to piękne i dosyć stare miasto (założone jeszcze w III w p.n.e.), które potrafi zachwycić każdego. Uchodzi za jedno z najładniejszych miast na świecie.
Co takiego zachwycającego jest w Barcelonie? Przede wszystkim, cała infrastruktura miejska. Miasto pełne jest zabytków i urokliwych miejsc. Z bardziej znanych wymienić można takie jak Sagrada Familia, świątynia uznawana za symbol miasta, dzielnica gotycka, czyli uliczki, alejki i unikalne budynki, jakie otaczają katedrę, La Rambla, szeroka aleja, przy której pełno jest zieleni, obfitująca w bary i restauracje. Dosyć ciekawymi miejscami są również pałace: Muzyki Katalońskiej, Królewski Hrabiów Barcelony. We wschodniej części miasta znajduje się słynny, ogromny park Parque de la Ciudadela, na terenie którego przed wiekami znajdowało się więzienie.
Nie zapominajmy również o słońcu i piasku. Barcelona położona jest bezpośrednio nad morzem, w każdej chwili więc możemy przerwać zwiedzanie i cieszyć się wolną chwilą na plaży. Woda w morzu Śródziemnym jest bez porównania cieplejsza niż z naszym rodzimym. Jest również o wiele czystsza, kąpiele więc będą dla nas prawdziwą przyjemnością. Tym bardziej, iż z wycieczki na plażę możemy przynieść piękne muszle, jakich nigdy nie znajdziemy nad polskim Bałtykiem, a które niewątpliwie staną się ozdobą każdego domu.

Marcelina Gamradzka

Witaj na moim serwisie o podróżowaniu. Mam nadzieję, że treści jakie tutaj zamieszczam Ci się spodobają i zostaniesz tutaj stałym bywalcem. Tylko pamiętaj podróże uzależniają!

Dodaj komentarz