Poznaj miasto spotkań

Polskie miasta słyną z pięknych rynków, uroczych nabrzeży i niezwykłych zakątków. Jednym z nich niewątpliwie jest Wrocław. Jest to miejscowość, która przez wieki była miejscem styku różnych społeczności. Budownictwo polskie miesza się w nim z niemieckim. Zaznaczają się również wpływy kultur czeskiej i żydowskiej. To po prostu miejsce spotkań.
Co warto zobaczyć będąc we Wrocławiu? Wiele jest takich rzeczy. Przede wszystkim całe Stare Miasto. Wrocławski rynek jest jednym z największych w Europie. A ratusz z ogromnym zegarem stały się symbolem tego miasta. Niepowtarzalny klimat ma cały Ostrów Tumski. Katedra położona w pobliżu Odry jest wręcz monumentalna i emanuje powagą i dostojeństwem. Wartą polecenia świątynia jest również kościół Marii Magdaleny z mostem pokutnic, z którego można podziwiać panoramę całego miasta.
Warty zobaczenia jest również park Szczytnicki. W jego pobliżu znajduje się słynna Hala Stulecia. To tutaj również znajduje się słynna na cała Polskę fontanna multimedialna, przy której w sezonie wyświetlane są równe pokazy i hologramy. Niedaleko również znajduje się słynne, ogromne Zoo wrocławskie. Nie można także zapomnieć o ogrodach: botanicznym i japońskim, które zachwycają wprost swoim urokiem.
Wrocław to także kultura na każdym kroku. Pomniki są praktycznie wszędzie, tak, że możemy ich dotknąć. Wystarczy wspomnieć pomnik przechodnia na chodniku przy jednym z ruchliwych skrzyżowań.

Marcelina Gamradzka

Witaj na moim serwisie o podróżowaniu. Mam nadzieję, że treści jakie tutaj zamieszczam Ci się spodobają i zostaniesz tutaj stałym bywalcem. Tylko pamiętaj podróże uzależniają!

Dodaj komentarz