Pamiątki z wakacji

Wybierając się w podróż zazwyczaj zabieramy ze sobą masę rzeczy. Jednak wracając mamy ich o wiele więcej. Podczas wczasów nabywamy zazwyczaj wiele rzeczy, czy to użytku codziennego, czy też typowych pamiątek, które mają być wspomnieniem ciekawie spędzonego czasu. Najwspanialsze pamiątki przywozi się zazwyczaj z rejonów egzotycznych, o kulturze całkowicie odmiennej niż nasza Polska. Co więc ciekawego można przywieść z Tajlandii?
Tajowie to bardzo religijny naród. Każdy mieszkaniec przywiązuje dużą wagę do swojej wiary i widać to, na co dzień. W Tajlandii panująca religią jest buddyzm. Na bazarach można więc kupić najróżniejsze pamiątki z małym Buddą. Są ona przeróżne. Niektóre są rzeźbione w drewnie, inne odlane z gipsu lub też kamienne czy ceramiczne. Są oczywiście mniejsze i większe, jak i przedstawiające Buddę w najróżniejszych pozycjach.
Inną ciekawą pamiątką będzie kolorowa parasolka. W Tajlandii szkielet parasolki jest wykonywany z bambusa, a materiałem pokrywającym jest najczęściej jedwab w najróżniejszych kolorach. Straganiarze specjalizujący się w sprzedaży parasolek mozgę dodać napis lub rysunek specjalnie na nasze życzenie. Ciekawym pomysłem są również tradycyjne lalki z teatrzyku cieni czy kopie masek noszonych przez aktorów na scenie. Warto także zwrócić uwagę na wyroby ceramiczne, które są zupełnie inne od tych, jakie spotykamy z Polsce. Naczynia z cyny mogą być zarówno pamiątką jak i czymś, co będzie nam dobrze służyło po powrocie do kraju.

Marcelina Gamradzka

Witaj na moim serwisie o podróżowaniu. Mam nadzieję, że treści jakie tutaj zamieszczam Ci się spodobają i zostaniesz tutaj stałym bywalcem. Tylko pamiętaj podróże uzależniają!

Dodaj komentarz