Odkryj skarby Aten

Są takie miasta, które po prostu tchną historią. Odzwierciedla się to zarówno w infrastrukturze jak i aurze konkretnych miejsc. W Polsce niewątpliwie taki charakter posiada Kraków. Spośród miast zagranicznych na większą uwagę pod tym względem zasługują niewątpliwie Ateny.
To starożytne miasto zostało założone kilka wieków przed naszą erą. Było świadkiem narodzin kultury i cywilizacji europejskiej. Nic więc dziwnego, że w dzisiejszych czasach jest duża atrakcją turystyczną. Zobaczyć w Atenach można naprawdę wiele. Najbardziej znanym miejscem jest niewątpliwie Akropol – wzgórze górujące nad miastem wraz z całym kompleksem architektonicznym, do którego należą: Propyleje, Erechtejon, Świątynia Nike, Partenon poświęcony Atenie oraz Muzeum Akropolu. Kolejnym wartym zobaczenia miejscem w Atenach jest Teatr Dionizosa – czyli pierwowzór wszystkich współczesnych teatrów. To tutaj znajduje się również marmurowy stadion – miejsce jednych w pierwszych na świecie Igrzysk Olimpijskich. W Atenach wiele jest także odrestaurowanych dawnych budynków użytku publicznego. Świątyń. Warto również wiedzieć, iż w mieście znajduje się około 80 różnych muzeów z Narodowym Muzeum Archeologicznym na czele.
Komunikacja w stolicy Grecji nie powinna nikomu sprawić problemów. W mieście znajdują się trzy linie metra, dzięki któremu można dojechać praktycznie wszędzie. Ponadto kursuje to duża liczna autobusów, trolejbusów i nowoczesnych szybkich tramwajów, wszędzie wiec można dostać się szybko i sprawnie.

Marcelina Gamradzka

Witaj na moim serwisie o podróżowaniu. Mam nadzieję, że treści jakie tutaj zamieszczam Ci się spodobają i zostaniesz tutaj stałym bywalcem. Tylko pamiętaj podróże uzależniają!

Dodaj komentarz