Miasto na siedmiu wzgórzach

Są takie miejsca na ziemi, które każdy chciałby odwiedzić, chociaż raz w życiu. Jednym z nich jest Rzym. Wieczne miasto, położone na siedmiu wzgórzach. Niemy świadek historii. Miasto, które przeżyło już naprawdę wiele. I ciągle wiele rzeczy się w nim dzieje. Rzym od wielu lat jest jedną z głównych lokalizacji turystycznych we Włoszech. Dlaczego?
Przede wszystkim – antyk. Stolica starożytnego imperium bogata jest w pamiątki z tamtego okresu. Koloseum – dawna arena walk gladiatorów i miejsce śmierci pierwszych chrześcijan. Warty zobaczenie jest również Panteon. Poza tym: liczne budynki i drobne bramy. Muzea i schody. I nade wszystko – Tyber, rzeka, niezmiennie od lat płynie przez miasto.
Dla wielu ludzi miejscem szczególnym jest Plac Świętego Piotra. Cały Watykan to raj dla zwiedzających. Bazylika z przepięknymi freskami, Kaplica Sykstyńska, Muzea Watykańskie. A w Rzymie jest również wiele innych kościołów, które warto zobaczyć. Należą do nich między innymi Bazylika Św. Jana na Lateranie, Bazylika Św. Pawła za Murami.
Nie powinniśmy również pominąć innych ważnych miejsc. Należą do nich Campo de’ Fiori – czyli plac, na którym został spalony na stosie Giordano Bruno, Ołtarz Pokoju na Polu Marsowym, Forum Romanum, Kapitol, Mauzoleum Augusta czy Piramida Cestiusza. Dużą atrakcją Rzymu są również specyficzne fontanny: Fontanna di Trevi i Fontanna delle Api. Atrakcji jest więc naprawdę wiele. Jedno jest pewne: w Rzymie nie sposób się nudzić.

Marcelina Gamradzka

Witaj na moim serwisie o podróżowaniu. Mam nadzieję, że treści jakie tutaj zamieszczam Ci się spodobają i zostaniesz tutaj stałym bywalcem. Tylko pamiętaj podróże uzależniają!

Dodaj komentarz